Régebbi blogomban már leírtam, hogy a kínai ételek közül kedvencünk a szecsuáni csirke. Most ennek az ételnek sertés változatát készítettem el. Ez legalább olyan finom, mint a csirkemelles változat.
Most nem vettem elő a szakácskönyvet, megpróbáltam (több kevesebb sikerrel) rekonstruálni a hozzávalókat, végül is ezekből készült a mai változat:
- 92 dkg csont nélküli rövid karaj
- 4 db csípős hegyes paprika
- 4 db jókora újhagyma
- jó néhány kis gerezd fokhagyma
- kevés olaj
- kevés őrölt bors (nem szecsuáni)
a páchoz:
- 4 evőkanál kukorica keményítő
- 4 evőkanál szójaszósz
- 4 evőkanál száraz fehér bor
a mártáshoz:
- 4 evőkanál kukorica keményítő (ez kicsit sok, fele elég!)
- 8 evőkanál szójaszósz
- 8 evőkanál száraz fehér bor
- 3 evőkanál chili szósz
- 5 evőkanál erős ketchup
a köret:
- 4-5 főzőtasak paraboiled rizs
- 2 liter forró víz
- 2 evőkanál só
Bepácolt karaj csíkok, és a többi hozzávaló |
A húst nagyon vékonyra szeleteltem, majd csíkokra vágtam, tálba raktam, és rátettem a pác hozzávalóit. Jól elkevertem és állni hagytam, amíg a többi hozzávalót is vékony csíkokra vágtam (de legalább 20 percre). A csípős paprikát és az újhagymát is kb. 5 cm hosszú, 2-3 mm széles csíkokra vágtam, a fokhagymát felaprítottam.
A rizst főzőtasakkal együtt sóval ízesített, forrásban lévő vízbe raktam, és kb. 20-25 percig főztem takarékon, lefedve. Akkor lett kész, amikor a rizsszemek teljesen kitöltötték a főzőtasakot.
A nagy Spider Pan serpenyőmet jól felforrósítottam, kevés olajat öntöttem bele, és őrölt borsot szórtam a forró olajba, majd a bepácolt hús felét is beleraktam. Folyamatosan rázogattam és kevergettem, amíg a húsok előbb kifehéredtek, majd kis színt kaptak. (Az egész nem tartott tovább, mint 5 perc). Ekkor tálra borítottam a megsült húsokat, újabb olaj, bors, majd a maradék bepácolt hús következett. Ezt ugyanúgy sütöttem, mint az előző adagot. Amikor ez is kész lett, ezt is a tálra borítottam, megint kis olajat raktam a serpenyőbe, pici borsot szórtam bele, és a felcsíkozott erős paprika és újhagyma következett. Gyorsan kevergetve nagy lángon sütöttem kb. 2 percig, ekkor visszaraktam az elősütött húscsíkokat, ráraktam a felaprított fokhagyma kb. 2/3-át, keményítőt, szójaszószt, bort, chili szószt és erős ketchupot, aztán 2-3 perc alatt összesütöttem.
Nagy tálra borítottam az elkészült szecsuáni sertést, másik tálra szedtem a teli rizses zacskókat, éles késsel kivágtam és villa segítségével kiöntöttem belőlük a megduzzadt szemeket. Azon forrón tálaltam. A tányéron mindenki ízlés szerinti mennyiségű szójaszósszal locsolta meg.
Az eredeti receptek a A Vörös Sárkány ízei című könyvből származnak (írói Zhao Yi és Kassai György, a TexTura Kiadó kiadásában 1990-ben jelent meg).
(A harmadik - kisebb tányéron fűszeres lében gyorsfőzővel előfőzött csirkezúza van, szecsuánihoz nagyon hasonlító mártásban, saját elképzelésem szerint, de az is nagyon finom lett.)
Szecsuáni sertés |
Imádom a kínai kaját, főleg, ha jó csípős. Guszta lett az eredmény.
VálaszTörlésÉn itt töröm magam a vasárnapi ebéddel ahelyett, hogy szépem elmentem volna Hozzátok ebédre:))
VálaszTörlésImádom a kínait!:) Nagyon szép lett, biztosan finom volt!:)
Gratulálok, Maria!:)
Nagyon szeretem a kínai kosztot, szívesen kóstolnám! Nagyon guszta!!
VálaszTörlésHobbychef - na ez jó csípős!! Köszönöm :)
VálaszTörlésRoza - Ne csodáld, hogy nagyon elfáradtál, annyi mindent főztél :) Szívesen látnálak!! Köszönöm, finom volt :D!
Illéskrisz - Neked is köszönöm!!
Hopá!
VálaszTörlésNagy változások mentek itt végbe.
Gratulálok, nagyon szépek a fotók is.
Hát még a kaják. Nagyon finomakat főztél megint.
Próbálom alakítgatni :). Köszönöm kedves Juci!!
VálaszTörlés