A tegnapi ünnepi ebéd első fogása szárnyas leves volt. Igazi kapirgálós falusi "csirkéből" ami azért nem volt már olyan fiatal csirke. Ezért mielőtt a fiatalabb kacsaalkatrészeket és zöldségeket beletettem volna, először főztem kb. 1 óráig. Ha nem lett volna ez a csirke inkább tyúkocska, akkor az előfőzés elmaradhatott volna...
Hozzávalók:
- 1 egész tyúk
- 2 kacsa nyaka, zúzája, szíve
- 4 db sárgarépa
- 2 petrezselyem gyökér
- 1 db vöröshagyma
- fél zöldpaprika
- 1-1 csokor petrezselyem és zeller zöldje a mélyhűtőből
- kb. 4,5-5 liter víz
- 4,5-5 fehér kanál szitált ételízesítő
- Pintér féle csigatészta
A tyúkot megmostam, feldaraboltam, és 9 literes fazékban, hideg vízben főni raktam. Amikor felforrt, a tetején képződött barnás habot egy erre a célra használt teaszűrővel leszedtem, csak utána tettem bele az ételízesítőt. Fedő alatt, takarékon főztem egy órán át, utána raktam bele a fiatal kacsahúst és a megtisztított, nagyobb darabokra vágott zöldségeket. Felforrás után ismét leszedtem a keletkezett habot, és még jó másfél órán át főztem gyöngyözve a levest. Amikor a húsok megpuhultak, tálra szedtem a husit és zöldségeket is, tálalásig lefedve melegen tartottam. A levet átszűrtem egy másik fazékba és megfőztem benne kb. 2/3 zacskónyi (17-18 dkg) csigatésztát. A zöldségeket összevágtam, és a levesbe visszarakva még egyszer felforraltam, forrón tálaltam a melegen tartott leveshússal. Csak a tányérjában borsozta mindenki igényei szerint.
Szárnyas leves "csirkéből" és kacsából csigatésztával |
Nagyon finom lehetett!
VálaszTörlésIgen, egy egész, falusi, kukoricán nevelkedett tyúkocskából, megtoldva némi kacsaaprólékkal csak isteni finom, erős levest lehet főzni :-))
VálaszTörlés